Anasayfa
     Biyografi
     Paylaşmak İstediklerim
     Büyüklere Hikayeler
     Çocuk Hikayeleri
     UZUN HİKAYELER
     Var
     Öç
     Altıngöl
     Oyuncakçı
     Kartopu
     Futbol Fanatiği
     Diyet Yemekler
     Barış Akarsu
     Congar Metal
     Elişi Çalışmaları
     Şiirsel Egzersizler
     Politika
     Ekonomi
     Çevre
     Hayvanlar
     Uzay
     Turizm
     Demeler
     Karışık
     Fıkralar
     Coğrafya
     Tarih
     Sağlık
     Şifalı Bitkiler
     Felsefe
     Konuk Yazarlar
     Foto Galeri
     Kapari Yetiştiriciliği
     Slayt / Sunum
     LİNKLER
     Kapari
     Reiki
     İletişimEn Çok Aranan Kelimeler

Ayla Congar | Kadın | Müzik | Doğa | Sanat | Fıkra | Kapari | Sanayi | Çanta | El işleri | Bilim | Dünya | İzmir | Çeşme | Ayla | Congar |

 
Paylaş

AKIL YELKENİ, FİKİR DÜMENİ, KULLAN GEMİNİ GÖREYİM SENİ

Akıllı kadınlar genellikle yalnızdırlar.

Yalnızlığa mahkûm olmamak için akıllı olmanın yanında fikir sahibi de olmak gerekir. Ne demiş eskiler:

Akıl yelkeni, fikir dümeni, kullan gemini, göreyim seni.

Toplumumuzun akıllı olduğu halde fikir sahibi olmayan erkekleri, gücün ve iktidarın karşı cinse geçmesi halinde hatta ihtimalinde bile aşağılık kompleksine kapılıp; çıldırıyor. Cennet anaların ayakları altında diyen, kadın çiçektir diyen erkekler bile bir aczin pençesine düşerek; kadınlarını dövebiliyorlar hatta öldürebiliyorlar.

Erkekler şirket sahibi de olsa, yönetici hatta başbakan bile olsalar aslında hiç büyümeyen çocuklardır. Nasıl çocuklar oyunda yenildikleri zaman ağlarlarsa erkekler de kadınlar karşısında yenildikleri zaman ağlamak isterler. Ağlamak isterler ama ağlayamazlar çünkü erkek ağlamaz söylemi ile büyütülmüşlerdir, anaları öyle büyütmüştür, babaları öyle büyütülmesini istemiştir.

Erkek neden ağlamaz?
Erkekler neden ağlamasın?
Erkekler de bir kalbe sahip değil mi?
Erkek neden kendini kısıtlasın, strese soksun?

Belki ağlayabilselerdi hiç bir problemleri olmazdı.
Belki şiddet gösterisi içini dökememenin sonucunda oluşan bir dışa vurumdur.

Akıllı kadınlar aynı zamanda fikir sahibi kadınlar erkeklerin çocuk alt beyinlerinin gelişmediğini bilirler ve bunun ışığında davranışlarını ayarlarlar.
Akıllı kadınlar aynı zamanda fikir sahibi kadınlar erkeklerin ağlamamak için küçüklükten beri ne kadar eziyet çektiklerini, ne kadar zor zamanlar geçirdiklerini tahmin edebilirler.

Erkeği anlamak çok önemlidir, her şeyi anlamak gibi. Her konuda olduğu gibi anlamak çok önemlidir, bilmek, fikir sahibi olmak çok önemlidir, ikili ilişkilerde ya da daha geniş düşünürsek çoklu ilişkilerde.

Akıllı kadınlar, fikir sahibi kadınlar, erkeğin egosunu ezmemek gerektiğini bilirler.

Bırakın o kendi düşündüğünün, yaptığının doğru olduğunu düşünsün. Sevgi ile bırakabilirseniz bırakın ama sevgi ile bırakmıyor, oyunu kuralına göre oynamak çabasında iseniz bunu yapmayın çünkü: İstemeden yaptığınız bu davranış size yük olabilir ve ileri yaşlarda bu gün hoşgörü gösterdiğiniz erkeğe karşı hisleriniz nefrete dönüşebilir ve sizi mutsuz edebilir. Eğer bu hoşgörüyü isteyerek, severek yapamıyorsanız; erkeksiz bir dünyayı seçin.

Pek çok kadın bunu yapıyor.

Erkeklerin istediğini yapıyormuş gibi davranırsanız; erkek, iktidarın kendisinde olduğunu sanır, mutlu olur ve mutlu ederler.

Erkekler akılı kadınların kendilerinden üstün olduğuna dayanamazlar ama onları yanlarında taşımaktan da hoşlanırlar. Yanlarında iken çevreye karşı onlara güzel davranır, yokluklarında da över, göklere çıkarırlar. Yokluklarında bunu yaparlar ama varlıklarında da methiyeler düzdükleri bu özelliklerinden şikâyetçi olur, onu ezmeğe çalışırlar. O ezmeğe çalışır, kadın ezilmemeğe gayret eder ve yıllar geçer. Saçlar azalmaya, göbekler büyümeye başladığı tarihlerde, karşılıklı çekilenler ve çektirilenlerin dozu artar ve erkekte kaçma duygusu ağır basmaya başlar.
Aldatmalar, büyük kavgalar ya da karşılıklı suskunluklar başlar.
Suskunluklar sonun başlangıcıdır.
İki taraftan birisi terk eder, bu genellikle erkektir. Buna bir ad takılmıştır.
Azgın Teke Sendromu.
Azgınlıkla ya da Teke özelliği ile alakası olmayan bir davranıştır bu ve ben neden bu adın takılmış olduğunu anlayamıyorum.

Kadın ise artık kaçmayı düşünmekten vazgeçmiştir çünkü artık hiçbir erkek tarafından beğenilmeyeceğini düşünmektedir.
Ayla Aytuna Congar
29 03 2012


Bu haber 1049 defa okunmuştur

           
öyküler, barış akarsu, congar, izmir, ayla congar, congar sanayi, metal, küçük kız, zeytinyağı, börülce, çocuk, makarna, vücut, peynir, elişi çalışmaları, arkadaş, kadın, yemek, diyet, fıkralar, hikayeler, kapari, kuş gribi, temel, çantalar