Anasayfa
     Biyografi
     Paylaşmak İstediklerim
     Büyüklere Hikayeler
     Çocuk Hikayeleri
     UZUN HİKAYELER
     Var
     Öç
     Altıngöl
     Oyuncakçı
     Kartopu
     Futbol Fanatiği
     Diyet Yemekler
     Barış Akarsu
     Congar Metal
     Elişi Çalışmaları
     Şiirsel Egzersizler
     Politika
     Ekonomi
     Çevre
     Hayvanlar
     Uzay
     Turizm
     Demeler
     Karışık
     Fıkralar
     Coğrafya
     Tarih
     Sağlık
     Şifalı Bitkiler
     Felsefe
     Konuk Yazarlar
     Foto Galeri
     Kapari Yetiştiriciliği
     Slayt / Sunum
     LİNKLER
     Kapari
     Reiki
     İletişimEn Çok Aranan Kelimeler

Ayla Congar | Kadın | Müzik | Doğa | Sanat | Fıkra | Kapari | Sanayi | Çanta | El işleri | Bilim | Dünya | İzmir | Çeşme | Ayla | Congar |

 
Paylaş

AK PARTİ İZMİR İL BAŞKANI ÖMÜR KABAK'TAN KILIÇDAROĞLU'NA GÜZEL İZMİR ÖNERİLERİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çarşamba günü İzmir’e geleceği bilinmektedir. Kuşkusuz kendisine hoşgeldin diyeceğiz. Yine Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa’da yaptığı konuşmada şehrimize ‘Güzel İzmir’ dediğini bir İzmirli olarak sevinerek öğrendik. İzmir gerçekten insanı, kültürü, doğası ve tarihiyle güzel bir şehirdir.

Ancak Kılıçdaroğlu’nun bilmediği bir gerçek ise İzmir’i yıllardır yöneten CHP’li belediyelerin İzmir’e yeni “güzellikler”! kazandırdığıdır. Bu nedenle CHP Genel Başkanı İzmir’e geldiğinde CHP’li belediyelerin kazandırdığı yeni “güzellikleri” gezmesini ve görmesini öneriyoruz. Bu şekilde İzmirlilerin bu “güzelliklerin” karşısında çektiği ızdırabı daha yakından anlayacaktır. Kılıçdaroğlu’nun görmesini istediğimiz “Güzel İzmir” önerilerimiz şunlardır:

1-Çiğli Harmandalı çöp depolama alanını mutlaka görsün. Kapasitesi dolmuş ve vahşi depolama ile her an patlamaya ya da kaymaya hazır çöp dağlarındaki güzellik karşısında nefesi tutulacaktır. Aynı şekilde çöplük etrafındaki onbinlerce Çiğli ve Menemen halkının da pis koku yüzünden neden nefes alamadığını, balkonlara çıkamadığını ve pencerelerini açamadığını anlayacaktır.

2-İzmir Körfezinin kuzey tarafındaki balçık adaları ve gri-kahverengi köpükler Kılıçdaroğlu’nu mest edecektir. Körfezin yeniden kanalizasyon çukuru haline getirildiğini, dere ve atık çamurlardaki kokuyu bastırmak için kullanılan binlerce ton kirecin doğal hayatı nasıl bozduğunu görecektir. Aziz Kocaoğlu tarafından devamlı sözü edilen ancak ne bitirilen ve hatta ne de başlanılan körfezin temizliği ve akıntı yönünde açılacak körfez içi kanalların nerede olduklarını araştırmasını Kılıçdaroğlu’na öneriyoruz.

3-Körfezde gezerken kent içi ulaşım için en büyük nimet ve çözüm olan deniz ulaşımının neden kullanılmadığını, söz verilen iskele ve gemilerin nerede saklandığını soruşturmasını öneriyoruz.

4-İzmir’in ülkenin en büyük gecekondu şehri olduğuna gözleri ile şahit olmasını öneriyoruz. İmar planlarının ne olduğunu, kentsel dönüşümünün neden yapılmadığını, birçok Anadolu şehrinde artık nostalji olan çarpık kentleşme ve gecekondunun neden hala İzmir’in acı gerçeği olduğunu bizzat yaşasın istiyoruz.

5-Halkçı olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu’na halkımız ile birlikte mutlaka belediye otobüsüne binmesini öneriyoruz. Balık istifi sıkışıklıkta yirmi dakikalık mesafenin neden saatlerce sürdüğünü, kapatılmış yolları, delik deşik asfaltları, lastikleri parçalayan demir mazgalları, otopark sıkıntısını velhasıl trafik ve ulaşım çilesini halkımız ile birlikte çeksin istiyoruz.

6-Hükümetle ortaklaşa yaptıkları Aliağa-Menderes Hafif Raylı Sistemine ait yaya ve araç, alt ve üst geçitlerini hala yapmamanın, insanımızı adeta ölüme gönderir gibi rayların üzerinde yürütmenin halkçılığın hangi ilkesi ile ilgili olduğunu açıklamasını öneriyoruz.

7-CHP’li belediyelerce haksız olarak işten atılan taşeron işçilerinin eylem çadırlarını mutlaka ziyaret etsin. Belediyelerde çalışan taşeron işçilerinin sayısını öğrensin. Kendi sözüne rağmen bu insanların kadrolu yapılması yerine neden işten kovulduğunun hesabını sorsun. Söz verildiği halde işe geri alınmayan Karşıyaka Belediyesi Kent A.Ş. işçilerinin nasıl kandırıldığını soruşturmasını öneriyoruz.

8-Belediye şirketlerinin neden şeffaf olmadığını ve neden denetimden kaçırıldığını sorsun. Her bir belediye şirketini ziyaret edip ne kadar zarar ettiklerini görsün. Bu zararların sermaye artırımı kılıfı ile İzmirlinin parası ile kapatıldığını belediye meclis tutanaklarından okusun istiyoruz.

9-İzmir’in simgelerinden Balçova Teleferiğine binerek seyretme önerisini ise maalesef yapamıyoruz. Bunun yerine Balçova Teleferiğinin tamiri gibi küçük bir işi bile 3 yıldan buyana başaramayan ve teleferiği kapatan CHP’li belediye zihniyetini tüm Türkiye’ye örnek göstermemesini Kılıçdaroğlu’na öneriyoruz.

10-İzmir metropolüne geceleyin bir tepeden bakmasını önerirken, gündüz vakti bakmasını ise önermiyoruz. Çünkü gecenin ışıkları, İzmir’in beton ormanlarını gizlerken, gün ışığı yeşil alan ve kent içi ormanlarının yokluğunu ortaya çıkaracaktır.

11-İzmir’e iş ve aş kapılarını açacak, ulusal ya da uluslararası yatırımcıları cezbedecek bir liderlik görevi olan Kocaoğlu’nun bu liderliği yapmadığı gibi, iş dünyasının önünü kapatan Basmane Çukuru ya da Gaziemir Fuar Alanı gibi işleri bile tamamlamadığını, bu yerleri gezerek görmesini öneriyoruz. Yine Kocaoğlu’nun İzmir’in iş ve esnaf dünyası ile devamlı kavga ederek İzmirli yatırımcıların enerjisini tükettiğini, mağdur olan iş ve esnaf kanaat önderlerini ziyaret ederek öğrenmesini öneriyoruz.

12-Aziz Kocaoğlu sayesinde İzmir’in alamet-i farikası yani markası olan Üçyol-Üçkuyular metro çukurunu ve Bornova-Evka-3 metro inşaatını ziyaret etmesini ise ısrarla öneriyoruz. Bölge insanının isyanına ve şikayetlerine kulak versin. Metro konuşmalarının sonunda ise Kocaoğlu’nun İzmir siyasetine kazandırdığı ‘Metro bitmediyse ne yapayım, ağlayıp da gözümden mi olayım’ özdeyişini Kılıçdaroğlu’nun da tekrarlamasını öneriyoruz. Bu sözden sonra alacağı cevapları da İzmir’le paylaşmasını öneriyoruz.

Sonuç olarak CHP’li belediyeler yüzünden çile çeken İzmirliler adına biz bugün sadece 12 önerimizi Kılıçdaroğlu’na sunuyoruz. Ancak İzmirli hemşerilerimizin aynı yönde çok daha fazla önerisi ve şikayeti olduğunu da biliyoruz. Vatandaşlarımızdan bu öneri ve şikayetlerini doğrudan Kılıçdaroğlu’na göndermelerini bekliyoruz. CHP Genel Başkanının bu öneri ve şikayetleri araştırdıktan sonra İzmirlilere ne cevap vereceğini de merakla bekliyoruz.

Ayrıca, Aziz Kocaoğlu’nun sözüne inanarak ilan ettiğimiz, 31 Aralık 2010 günü yapılacak Üçyol-Üçkuyular metro açılışına Kılıçdaroğlu’nu davet ediyoruz. Malum olduğu üzere bu çukurun temelini 2005 yılında, dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal atmış ve 2007 yılında açmaya geleceğini söylemişti. Yıllar süren gecikme nedeniyle Deniz Baykal’ın liderlik ömrü metro açılışına yetişmedi. Böyle giderse Kılıçdaroğlu’nun da yetişmeyecek. Hiç değilse bizim bu davetimizle, metro açılışını masaldan da olsa Kılıçdaroğlu yapmış olacaktır.

Saygılarımla…

ÖMÜR KABAK
AK PARTİ İZMİR İL BAŞKANI


Bu haber 1394 defa okunmuştur

           
öyküler, barış akarsu, congar, izmir, ayla congar, congar sanayi, metal, küçük kız, zeytinyağı, börülce, çocuk, makarna, vücut, peynir, elişi çalışmaları, arkadaş, kadın, yemek, diyet, fıkralar, hikayeler, kapari, kuş gribi, temel, çantalar