Anasayfa
     Biyografi
     Paylaşmak İstediklerim
     Büyüklere Hikayeler
     Çocuk Hikayeleri
     UZUN HİKAYELER
     Var
     Öç
     Altıngöl
     Oyuncakçı
     Kartopu
     Futbol Fanatiği
     Diyet Yemekler
     Barış Akarsu
     Congar Metal
     Elişi Çalışmaları
     Şiirsel Egzersizler
     Politika
     Ekonomi
     Çevre
     Hayvanlar
     Uzay
     Turizm
     Demeler
     Karışık
     Fıkralar
     Coğrafya
     Tarih
     Sağlık
     Şifalı Bitkiler
     Felsefe
     Konuk Yazarlar
     Foto Galeri
     Kapari Yetiştiriciliği
     Slayt / Sunum
     LİNKLER
     Kapari
     Reiki
     İletişimEn Çok Aranan Kelimeler

Ayla Congar | Kadın | Müzik | Doğa | Sanat | Fıkra | Kapari | Sanayi | Çanta | El işleri | Bilim | Dünya | İzmir | Çeşme | Ayla | Congar |

 
Paylaş

UFO GERÇEĞİ

Dünyanın kainat'taki biricik meskun yer olduğunu farz etmek bile düpedüz cehalettir. Yetkili kişileri - uçan daireler yoktur – iddiasına sürükleyen tabii bir korku veya beşeri bir kibir ve azamettir..."

Prof. Albert Einstein

***********************************

Modern fiziğin kuramlarının oluşmasında büyük katkıları olan Albert Einstein'nın en bilinen teorilerinden biri İzafiyet Teorisi'dir. Döneminde tartışmalara sebebiyet vermiş bu kuram ile uzay-zaman kavramları yeni şeklini almıştır. Avrupa ve Amerika'da birçok üniversitede fizik, tıp ve felsefe alanlarında onursal doktora almaya hak kazanmıştır.

1921 yılında Nobel Fizik Ödülü'nü alan Einstein, bunun dışında birçok ödül ve nişan almıştır. Bunlar arasında Copley Nişanı(1925) ve Franklin Nişanı(1935) da bulunmaktadır. Ayrıca "Time of the Gypsies" dergisinde yapılan "Yüzyılın İnsanı" adlı ankette "Yüzyılın İnsanı" seçilmiştir.

*************************************

UFA (Unidentied Flaying Objects)

Ufo kelimesinin anlamı, yukarıdaki açılımıyla; tanımlanamayan gök cisimleridir.

İnsanlar bazı gök cisimleri deneyimleri yaşamakta ve bunların büyük bir cismi doğrudur.

NASA 1979 yılında uzaydaki yaşamı araştırmak amacıyla SETİ adı verilen bir proje başlattı. Bunu uzaya radyo sinyalleri göndererek ve gezegenlerden gelme olasılığı olan cevap sinyalleri alma olarak açıklayabiliriz. Bunu iyi bir çalışma olarak düşünebiliriz.

Bu amaçla kullanılan Dünyanın belli başlı radyo teleskopları şunlardır:

**** Eski Sovyetler Birliği’ndeki sekiz tabaklı radyo teleskop.

**** Kafkaslardaki büyük radyo teleskop.

**** Bank- West Virginia’da National Radio Astronomy observatory,

**** Porto Riko’da The Arecibo İonospheric Observatory.

ABD’de SETİ Projesi’nde 1979 yılından itibaren kullanılmaya başlanan çok duyarlı radyo teleskoplar arasında en büyüğü Arizona’daki radyo teleskoptur.

1995 yılında “Phoenix Projesi” adı altında da çalışmalara başlandı ve Avustralya’nın doğusundaki Parkes Kenti’nde günümüzün en modern uzay haberleşme merkezini barındıran bir laboratuar açıldı.

1977 ile 1990 yılları arasında bazı sinyaller aldılar ama bu sinyaller açıklanmadı ve bu işin gerisi gelmedi veya geldi de bir nedenle kamuoyuna açıklanmadı.

Şimdi tarihlerine göre sinyallere bir göz atalım:

**** 15 Ağustos 1977 da Yay Takımyıldızından gelmiş olduğunu duyduğumuz sinyal:

Ohio Eyaleti radyo teleskopunda görevli bir araştırmacı “wow” sesi olarak tanımladığı bir sinyal almıştı. Bu sinyal bir daha asla duyulmadı veya duyan kişi susturuldu.

**** 10 Ekim 1989 da Yay Takımyıldızından geldiğini duymuş olduğumuz sinyal:

Harvard META (Megachannel Extra Terrestrial Assay) radyo teleskopundan alınan 40 sinyalden biri kaydedilmişti ve bu sinyalin de devamı gelmedi veya geldi de açıklanmadı.
14 Ağustos 1989 da Başak Takımyıldızı’ndan gelmiş olduğunu duyduğumuz sinyal:

META tarafından bir başka sinyal daha kaydedilmişti. Dünya Dışında da zeki varlıkların olduğunu düşündüren türde bir sinyalmiş ve bunun da gerisi gelmedi.

**** 16 Ağustos 1989 da Balık Takımyıldızından gelmiş olduğunu duyduğumuz sinyal:

Bu kez de META tarafından kaydedilen sinyal belirli aralıklarla tekrarlanıyormuş ama kesilmiş veya kamuoyuna öyle aksettiridi.

**** 15 Kasım 1989 da Kasiope Takımyıldızından gediğini duyduğumuz sinyal:

Bu META sinyali bir yıldızdan çok Dünya Dışı varlık tarafından veriliyormuş izlenimini yaratmış olduğu açıklandı ama haberin devamı gelmedi.

**** 9 Mayıs 1990 da Yılan Taşıyan Takımyıldızından geldiğini duyduğumuz sinyal:

Avustralya’da bulunan Parkes radyo teleskopu tarafından kaydedilmişti. Büyük bir olasılıkla Dünya Dışı zekaya sahip bir yaratık tarafından gönderildiği öne sürülmüştü. Bununda devamı gelmedi.

Uzaylılar mı dünyalılarla temasa geçmekten vazgeçti yoksa araştırmaları yapan SETİ projesi sorumluları mı bunu kamu oyundan sakladı?

Bu konudaki yorumları şöyle oldu:
Prof. Sagan:
--“Bu mesajlar Dünya Dışı zeka için çok basit olabilir. Fakat biz Dünyalılar bu sinyallerin anlamını çözebilmek için belki de yıllar boyunca araştırma yapmak zorunda kalacağız. Dünya Dışı varlıklar için çok kolay olan bu sinyaller bizim için karmaşık ve gizemli olmaktan öteye gitmiyor.
Yukarıda sıralanan bu radyo sinyallerinin ya da hala açıklığa kavuşturulamayan mesajların alınmış olması insanı gerçekten heyecanlandırıyor.

Aşağıda Sirius Ufo Derneğinin Web Sitesinden aldığım bir paragrafı görüyorsunuz. Kaynağı hakkında bir açıklama yok ama bana Körfez depreminden önce İstanbul’da gözlemlenen Ufo’ları anımsattı.

Depremden önce uzaylılarla iletişim kuran bir grup, onlardan deprem olacağını öğrenmiş ve yardım istemişlerdi. Bu kişiler İstanbul’da saygın işleri olan Türkiye’nin tanınmış üniversitelerinden mezun ( Özellikle Quantum Fiziği ile ilgili eğitim almış) kişiler. Kesinlikle bir şarlatanlık söz konusu değil, bu, konuyu herkesle paylaşmamalarından da belli oluyor zaten.

Daha sonra Ufolar gelmiş, araştırmalar yaparak nasıl yardım edebileceklerine karar vermişlerdi. O günkü söylenen: “Eğer uzaylıların yardımı olmasaydı daha çok yıkım olacak, daha çok can gidecekti.”

Aşağıdaki haber de uzaylılarla kurulan telepatik ilişki sonunda alınan bir bilgi olabilir.

Eğer insanlık olarak, dünya dışı zeki yaşamla tanışmayı, yardımlaşma ve dayanışma içinde olmayı isterseniz ve buna çaba gösterirseniz, biz yanınızda olacağız. Ve aslında tarih boyunca birçok kez bunu yaptık. Halen de, sizin fark edemediğiniz düzeyde bu kısmi yardımlarımız sürüyor.
Günümüzde pek çok insan uzaylılarla bir şekilde temas kuruyor ama tepkilerden, insanların kendileri hakkında yanlış şeyler düşünmesinden korktukları için; bunu açıklayamıyorlar.

Ben bu bölümde ara manşet olarak kendimin ve yakın çevremin pek fazla sayıda olmayan Ufo deneyimlerimi açıklayacağım.

Sizlerin deneyimlerini de açıklamaya hazırım. Deneyimlerinizi yazın ve gönderin. İsminiz isteğiniz doğrultusunda açıklanabilir veya açıklanmaz.Bu haber 1254 defa okunmuştur

           
öyküler, barış akarsu, congar, izmir, ayla congar, congar sanayi, metal, küçük kız, zeytinyağı, börülce, çocuk, makarna, vücut, peynir, elişi çalışmaları, arkadaş, kadın, yemek, diyet, fıkralar, hikayeler, kapari, kuş gribi, temel, çantalar